Aby ústa nebolela, aneb terapie orálních lézí
Novodobé přístupy v terapii orálních ulcerací (různé etiologie) zohledňují jak potřebu urychlení procesů hojení tkání, tak zmírnění doprovodných bolestivých vjemů, které mohou negativně ovlivňovat pacientovo dodržování řádného provádění ústní hygieny.
Udržení celistvosti orální sliznice, popřípadě její urychlený opětovný návrat do stavu homeostázy hraje stěžejní roli z hlediska zachování jejích funkcí. Ty chrání lidský organismus před průnikem mikroorganismů, toxinů a dalších odpadních látek do krevního řečiště. V průběhu života dochází k neustálé přirozené obměně orálního epitelu díky proliferaci buněk z bazální vrstvy, jejich migraci směrem k povrchu a následné deskvamaci. V případě narušení homeostázy při výskytu lézí různého etiologického původu je hlavním cílem terapie nejen urychlení procesů hojení, ale i zmírnění bolestivých vjemů a vytvoření ochranného filmu na povrchu léze proto, aby nedocházelo k průniku nežádoucích látek a kolonizátorů do měkkých tkání.
V tomto webináři se dozvíte, jakým způsobem probíhá proces hojení tkání orální sliznice, proč je důležitá jejich ochrana a jaké účinné látky je vhodné aplikovat v rámci terapie nejrůznějších stavů, jako je rekurentní aftózní stomatitida, herpes nebo traumatické ulcerace, při nichž došlo k porušení integrity orální mukózy.